Рагби унија-Француска чекићем Ирска је започела обрачун у Енглеској у Женским шест нација

Рагби Унија-Француска чекићем Ирској постављају обрачун у Енглеској у Жене

Француска је направила блистав приказ док је у Даблину победила Ирску са 56: 15 и победила у групи Б женских шест нација да би наредног викенда успоставила последњи окршај са жестоком ривалком Енглеском. Ирска се одржала у уводном периоду, али су раширени Французи у првом полувремену пет пута укрстили како би избрисали Ирце, чији су изврсни недавни учинци против Велса брзо заборављени.

Ирско поступање склоно грешкама и уступање 20 казни довели су до прилика које су Французи немилосрдно искористили. Царолине Боујард и Цириелле Банет дотакле су се два пута, док су Французи нанизали укупно осам покушаја, док је Емма Хообан прикупила други покушај Ирске као касну утеху.

„Овде постоји пуно задовољства. Изненадили смо се резултатом, првих 10 минута тешко смо ушли у меч. Следећи корак је виши, Енглеска је тежа ', рекао је селектор Француске Анницк Хаирауд након последњег звиждука. У другој дневној утакмици, Италија је претукла Шкотску са 41-20 да би обезбедила друго место на Базену А.

(Ову причу није уређивало особље Еверисецондцоунтс-тхемовие и она је аутоматски генерисана из синдицираног фида.)